Zyrtare: Kërcënoi me jetë arbitrin, jep dorëheqjen presidenti i Ankaragucu-s

Faruk Koca, presidenti i Ankaragucu-s, i cili ditën e hënë sulmoi fizikisht dhe kërcënoi me jetë arbitrin Halil Umut Meler në minutat e fundit të ndeshjes kundër Rizespor-it, ka dhënë dorëheqjen.

Nëpërmjet kanaleve zyrtare të klubit ai shprehet i penduar për veprimin që ka kryer, ndërsa shton se ka dhënë dorëheqjen.

“Sido qoftë shkalla e padrejtësisë apo akteve të paligjshme, asgjë nuk mund të legjitimojë apo shpjegojë dhunën e ushtruar nga unë. Unë gjithashtu do të doja të njoftoja tifozët se kam dhënë dorëheqjen nga posti i presidentit të Ankaragucu-s në mënyrë që të parandaloj që klubi, tifozët dhe familja ime të pësojnë dëme të mëtejshme”-ka shkruar ai në një deklaratë të publikuar në kanalet zyrtare të klubit.

Avdijaj shpallet lojtari më i mirë i javës në Austri

Në monitorim nga Silvinho, 2 futbollistët shqiptarë që po shkëlqejnë në elitën e futbollit kroat