Zyrtare: KB Trepça prezanton trajnerin e ri

KB Trepça ka prezantuar trajnerin e ri të skuadrës. 

Bëhet fjalë për Selektorin e Maqedonisë së Veriut, Alek Joncevski, shkruan Gazeta Olle.

“Besojmë fuqishëm se me Joncevskin do të kemi sukseset që i synojmë si skuadër dhe që tifozët tanë të zjarrtë dhe qyteti ynë i meritojnë”, thuhet në njoftimin e klubit.

Joncevski prej korrikut është selektor i Maqedonisë së Veriut. Më herët për periudhë të gjatë ishte ndihmës-trajner në përfaqësuesen e Maqedonisë së Veriut.

Ka drejtuar skuadra të shumta si Gostivari, Kozhuvi, MZT Skopje. Me MZT-në ka fituar titullin e kampionit dhe kupën e Maqedonisë së Veriut në vitin 2016. /Gazeta Olle/ 

Superkompjuteri vlerëson shanset e klubeve për ta fituar Europa League, kjo cilësohet skuadra favorite

Ballkani – Slavia Prague, publikohen formacionet zyrtare