Zyrtare: Juventusi e bën lëvizjen e vitit

Juventusi ka konfirmuar se ka rinovuar me Massimiliano Allegrin.

Italiani ka vazhduar kontratën me klubin nga Torino deri në vitin 2020.

Allegri e mbylli sezonin me dy tituj te Juve, atë të Serie A dhe Kupës së Italisë.

alegrii

Ndërsa humbi nga Real Madridi në finale të Ligës së Kampionëve.

Allegri në të kaluarën ka drejtuar edhe Sassuolon, Cagliarin dhe Milanin.

allegri