Zyrtare: Jan Palojak basketbollisti i radhës që rinovon me KB Prishtinën

KB Prishtina vazhdon rinovimin e kontratave të basketbollistëve kryesor të skuadrës.

Jan Palokaj ka vazhduar me kryeqytetasit edhe për sezonin e ri 2022/23, shkruan Gazeta Olle.

Në sezonin e kaluar me Prishtinën luajti me mesatare prej 10 pikë, 4 asiste dhe 4 kërcime për ndeshje në Superligën e Kosovës dhe BIBL.

Njoftimi i plotë nga KB Prishtina:

JAN PALOKAJ VAZHDON ME SIGAL PRISHTINA🤍💙✍️✅

Basketbollisti 21 vjeçar vendor, vazhdon me skuadrën kryeqytetase edhe për sezonin 2022/23. Në sezonin e kaluar me Prishtinën luajti me mesatare prej 10 pikë, 4 asiste dhe 4 kërcime për ndeshje në Superligën e Kosovës dhe BIBL.

Jani sezonin e kaluar u transferua nga klubi i madh kroat Zara si talent me potencial dhe i cili vazhdon të jetë premtues💪.

/Gazeta Olle/ 

Fillon shitja e biletave për ndeshjen Ballkani – Klaksvik, këto janë çmimet

Llapi aranzhon miqësoren e radhës