Zyrtare: Imbula te Porto

Giannelli Imbula edhe zyrtarisht është futbollisti i ri i Portos.

Skuadra e Portos ka arritur marrëveshje me Marseillen për Giannelli Imbula.

Klubi portugez i ka paguar gjigantit francez 20 milion euro për Imbulan, i cili do të nënshkruaj kontratë pesëvjeçare me klubin e ri.

Kështu, Porto ka lënë me gishta në gojë Chelsean, Interin dhe Southamptonin, të cilat kishin shfaqur interesim për francezin.

 

IMBUU