Zyrtare: Ilir Nallbani, përzgjedhës te Kosova U15

Ish futbollisti i njohur, Ilir Nallbanin, tani trajner, me punën e tij në grupomoshat e reja ka arritur t’i bind drejtuesit e FFK-së.

Ai është emëruar përzgjedhës në ekipin e Kosovës U -15 nga Federatën e Futbollit të Kosovës.

Nallbani ka falënderuar kryetarin e FFK-së, Agim Ademin, nënkryetarit Bakir Burri si dhe te gjithë anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Futbollit të Kosovës.

Nallbani tash e disa vit udhëheqë me sukses Shkollën e Futbollit ‘Arena’ në Pejë.

Ndihmës i tij pritet të jetë Faruk Statovci, që po ashtu ka pasur sukses me grupmoshat e reja.

Nallbani ka bërë karrierë në klube si Besa e Pejës, Tatabanya (Hungari), Elbasani dhe Vllaznia në Shqipëri, ndërsa në fundin e karrierës luajti edhe te Trepça ’89, Liria dhe për ta mbyllur karrierën në Besë, aty ku e kishte nisur.  /Gazeta Olle/

Shaqiri kërcënon Spanjës para përballjes në çerekfinale: Mund t’iu shënojmë më shumë se një gol

Jo vetëm Roma dhe Juventus, edhe katër skuadra tjera të mëdha evropiane pas Xhakës