ZYRTARE: Hiddink, trajner i Chelseat

Është zyrtare. Guus Hiddink është emëruar trajner i Chelseat pak çaste më parë, shkruan

Ai ka zëvendësuar Jose Mourinhon e shkarkuar dy ditë më parë.

Holandezi edhe më pak ka drejtuar Chelsean

“Jam i lumtur që jam kthyer sërish në Chelsea. Chelsea është njëri prej klubeve më të mëdha në botë dhe por që momentalisht nuk është në vendin e duhur. Unë besoj se bashkarisht mund ta kthejmë në vendin e duhur”, deklaroi Hiddink.

69-vjeçari u shkarkua nga posti i përzgjedhësit të Holandës pas rezultateve zhgënjyese gjatë këtij viti. /Olle/