ZYRTARE: FIFA ia heq tri pikë Flamurtarit të Vlorës

Flamurtari i Vlors është penalizuar me -3 pikë në klasifikim nga FIFA pas borxheve të pashlyera.

Presidenti i klubit vlonjat, Sinan Idrizi ka konfirmuar për “Panorama Sport” heqjen e pikëve.

Tashmë vlonjatët zbresin në vendin e tetë në klasifikim me 13 pikë, po aq sa dhe Bylisi, por qëndrojnë më sipër pasi kanë fituar 1 ndeshje dhe kanë barazuar në ndeshjen tjetër.

Pjesë e skuadrës shqiptare së fundi janë bërë edhe kosovarët tjerë si Besnik Krasniqi, Ilir Berisha e Dardan Qerkini, kurse pjesë e tyre prej muajsh janë Kushtrim Lushtaku, Yll Hoxha e Lorik Maxhuni. /Olle