Zyrtare: Ermal Vitija transferohet te Flamurtari i Vlorës

Ermal Vitija ka bërë hapin e madh në karrierë.

Mbrojtësi i majtë prishtinas karrierën do ta vazhdoj në futbollin shqiptar, te Flamurtari i Vlorës.

Faqja zyrtare e klubit kuqezi ka zyrtarizuar afrimin e Ermal Vitijës, i cili më parë ka luajtur edhe te Prishtina, Dukagjini i Klinës dhe së fundmi Liria e Prizrenit. /Gazeta Olle/ 

Endri Çekiçi drejt transferimit te skuadra e madhe spanjolle

Dukagjini barazon me skuadrën nga Uzbekistani