Zyrtare: Ermal Vitija prezantohet te Dukagjini

Ermal Vitija është transferimi i fundit i Dukagjinit të Klinës.

Skuadra e rikthyer në elitën e futbollit kosovar ka bërë disa përforcime mjaftë cilësore.

E lojtari i fundit që është bashkuar me skuadrën e Armend Dallkut, është mbrojtësi i majtë Ermal Vitija.

20-vjeçari është larguar nga Prishtina dhe ka nënshkruar kontratë një vjeçare me klinasit.

Postimi i plotë nga Dukagjini:

KF Dukagjini ju njofton se edhe zyrtarisht ka arritur marrëveshje me mbrojtësin e majtë, Ermal Vitija.

Klubi ka gjetur akordin me futbollistin për edicionin e ardhshëm dhe tani e tutje futbollisti prishtinas do t’i mbrojë ngjyrat bardhegjelbër.

Vitija i lindur më 28 janar 2001, në dy sezonet e kaluara ka luajtur te klubi i FC Prishtinës , ku pikërisht nën urdhrat e kryetrajnerit Dallku ishte angazhuar në ekipin e parë nga ekipi i juniorëve.

/Gazeta Olle/

Drita huazon dy mbrojtësit në Ligën e Parë

Kosova gjunjëzon Maltën