Zyrtare: Egzon Qerimi i bashkohet Llapit

Llapi ka njoftuar zyrtarisht nënshkrimin e marrëveshjes me mesfushorin Egzon Qerimi, i cili në vjeshtë luajti te Dukagjini. 

Klubi nga “Zahir Pajaziti” ka vazhduar aktivitetin në afatin kalimtar të janarit duke nënshkruar edhe me një lojtar.

Bëhet fjalë për mesfushorin me përvojë Egzon Qerimin, i cili sot (e premte) gjatë ditës u prezantua nga Llapi.

Njoftimi i transferimit dhe prezantimi erdhi me anë të faqes zyrtare të klubit nga Podujeva.

Postimi pa ndërhyrje i Llapit

𝐌𝐢𝐫ë𝐬𝐞𝐯𝐣𝐞𝐧 𝐄𝐠𝐳𝐨𝐧 𝐐𝐞𝐫𝐢𝐦𝐢

Mesfushori qendror vjen tek Llapi pas një eksperience me Dukagjinin e Klinës

KF Llapi njofton se ka arritur marrëveshje me mesfushorin qëndror, Egzon Qerimi.

29-vjeçari rikthehet në ekipin e vendlindjes pas disa viteve të kaluara në KEK, Onix, Arbëri, Ulpianë e së fundmi në Dukagjinin e Klinës.

Qerimi do bashkohet sot me ekipin në përgatitje për edicionin pranveror dhe do jetë përforcim për mesfushën e ekipit.

/Gazeta Olle/

Debutim i tmerrshëm i Joao Felix, kartoni i kuq i tij do t’i kushtojë Chelseat 2,4 milionë euro

Benjamin Mendy shpallet i pafajshëm për gjashtë akuza, por do të përballet edhe për dy të tjera