Zyrtare: Drita përforcohet në mesfushë me Ensar Huruglicën

Drita ka zyrtarizuar edhe afrimin e dytë brenda ditës dhe të katërtin këtë afat kalimtar dimërorë.

Skuadra gjilanase ka zyrtarizuar afrimin e mesfushorit Ensar Huruglica.

Vjosa shkel 2 Korrikun dhe kalon në çerekfinale të Kupës së Kosovës

Prishtina, Malisheva, Suhareka dhe Vjosa janë ekipet çerekfinale të Kupës së Kosovës