Zyrtare: Dortmundi me trajner të ri (FOTO)

Borussia Dortmund ka zyrtarizuar Thomas Tuchel në krye të shtabit teknik.

Skuadra gjermane, Borussia Dortmund ka emëruar edhe zyrtarisht Thomas Tuchel si trajner të skuadrës.

Thomas Tuchel drejtimin e skuadrës do ta merr me 1 korrik, pasi deri atëherë skuadrën do ta drejtoj Jurgen Klopp. “Tetë herë kampioni i Gjermanisë, Borussia Dortmund ka emëruar Thomas Tuchel trajner të skuadrës, i cili detyrën do ta merr me 1 korrik dhe do të nënshkruaj kontratë 3 vjeçare”, shkruhej në faqen zyrtare të Dortmundit, përcjellë gazetaekspress.

dort