Zyrtare: Dejvi Bregu do ta vazhdojë karrierën në Turqi

Dejvi Bregu u përshëndet me Teutën pas ndeshjes së parë kundër Sheriff Tiraspol në Champions League sot është zyrtarizuar në klubin e ri.

Vlonjati e kishte arritur marrëveshjen pak kohë më parë dhe sot ka nënshkruar për dy vite me Boluspor, ku gjen edhe portierin e kombëtares shqiptare, Gentian Selmanin.

Bregu u largua nga Superiorja si golashënuesi më i mirë, me 16 gola të realizuar me fanellën e Teutës dhe si kampion i Shqipërisë.

Edhe sezonin e shkuar Bregu ishte pranë largimit nga Superiorja, por në fund nuk pati marrëveshja dhe zgjodhi të luante me durrsakët.

Një largim i rëndësishëm nga Arbëria

Formacioni më i mirë i ‘Euro 2020’ – Granit Xhaka në mesfushë