Zyrtare: Declan Rice transferohet te Arsenali

Arsenali ka konfirmuar edhe zyrtarisht transferimin e mesfushorit Declan Rice nga West Ham United.

Klubi nga Emirates ka vazhduar me përforcime gjatë kësaj vere, duke konfirmuar tashmë blerjen më të madhe.

Bëhet fjalë për mesfushorin anglez, Rice, i cili thuhet se i ka kushtuar Arsenalit plot 120 milionë euro.

Njoftimi ka ardhur nga faqja zyrtare e Topçinjve, të cilët thyen rekordin britanik duke e bërë Rice blerjen më të shtrenjtë në histori.

“Reprezentuesi anglez Declan Rice na është bashkuar nga West Ham United me një kontratë afatgjatë”, thuhet një njoftimin e Arsenalit.

Rice do të veshë fanellën me numrin 41 te Arsenali dhe fanella e tij tashmë është në shitje në faqen zyrtare.

Arsenali deri tani ka transferuar edhe Kai Havertz nga Chelsea dhe Jurrien Timber nga Ajaxi.

Majlinda Kelmendi: E dija që do e pushtoja botën, rrezikova edhe të paralizohesha

Arrihet akordi me holandezët, mesfushori vishet kuqezi brenda javës së ardhshme