Zyrtare: Christian Mba transferohet te Partizani

Një nga futbollistët më të mirë këtë edicion në elitën e futbollit kosovar, Christian Mba është larguar.

Sulmuesi nigerian është larguar nga Trepça ’89 dhe karrierën do ta vazhdoj në kampionatin shqiptar.

23-vjeçari është prezantuar te gjiganti shqiptar Partizani i Tiranës.

Mba ka nënshkruar kontratë për tre vite e gjysmë me Partizanin. /Gazeta Olle/

Monza e mposht Juventusin dhe e dërgon në vendin e 13-të në Serie A

FBK njofton se kur dhe ku do të zhvillohet ndeshja mes Pejës dhe Bashkimit