Zyrtare: Ballkani njofton se ka ndërprerë bashkëpunimin me dy futbollistë

Ballkani po qëndron në Turqi për të zhvilluar fazën përgatitore.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Bekim Isufi ka zhvilluar edhe ndeshjen e parë miqësore, ku ka luajtur baras 1-1 me Kayserispor, skuadër nga Superliga e Turqisë.

Por gjatë ditës së sotme, suharekasit kanë njoftuar se kanë liruar nga kontrata dy futbollist të rinj.

Fjala është për Art Abazin dhe Ermir Abazin.

Deri tek ndarja e rrugëve mes palëve ka ardhur pasi dy talentët kanë kërkuar të provojnë një eksperiencë të re ku do të kenë më shumë minuta. /Gazeta Olle/

 

Domgjoni bën hapin e madh në karrierë, transferohet te skuadra e madhe zvicerane

Presidenti Ademi inspektoi punimet në stadiumin “Zahir Pajaziti”