Zyrtare: Ballkani blindon dy yjet e skuadrës me kontrata afatgjate

Ballkani është shpallur për herë të parë në histori të klubit kampion i Kosovës.

Skuadra nga Suhareka ka fituar titullin e kampionit dhe qysh tani ka nisur t’i blindojë yjet e skuadrës.

‘Xhebrailat’ kanë blinduar dy mesfushorët e tyre më të mirë Nazmi Gripshin dhe Meriton Korenicën me kontrata afatgjate.

Dyshja e mesfushës, Gripshi e Korenica kanë vazhduar kontratat e tyre me Ballkanin deri në verën e vitit 2025.

Ka qenë klubi suharekas që ka njoftuar për rinovimet e kontratave me dy yjet e skuadrës.

Njoftimi i plotë nga klubi:

Të dashur tifozë 𝗞𝗔𝗠𝗣𝗜𝗢𝗡𝗘̈𝗧 𝗡𝗮𝘇𝗺𝗶 𝗚𝗿𝗶𝗽𝘀𝗵𝗶 𝗱𝗵𝗲 𝗠𝗲𝗿𝗶𝘁𝗼𝗻 𝗞𝗼𝗿𝗲𝗻𝗶𝗰𝗮 i 𝗾𝗲̈𝗻𝗱𝗿𝗼𝗷𝗻𝗲̈ 𝗯𝗲𝘀𝗻𝗶𝗸 𝗙𝗖 𝗕𝗔𝗟𝗟𝗞𝗔𝗡𝗜𝗧 𝗲𝗱𝗵𝗲 𝗽𝗲̈𝗿 𝟯𝗩𝗶𝘁𝗲. Klubi ynë i dëshiron shumë suksese me fanellën portokalli. Së bashku marshojmë drejt shumë sukseseve tjera. Na priftë e mbara Suharekë.

Armend Xhoxhaj flet pasi u shpall kampion në WBO Inter-Continental, e zbulon cili do të jetë meçi i radhës

Arsenali mposhtet nga Newcastle dhe humb thuajse gjitha gjasat për pozitën e katërt