Zyrtare: Avdijaj qëndon te Sturm Graz

Donis Avdijaj, i cili ishte huazuar te SK Sturm Graz nga Schalke gjatë pushimit të dimrit, do të vazhdojë të luajë në Bundesligë austriake.

Marrëveshje për huzimin e tij është shtyrë deri më 30 qershor 2016.

Megjithatë , FC Schalke 04 kanë mundësi për të sjellë sulmuesi përsëri në Gelsenkirchen gjatë pushimit dimëror 2015/16 .

Avdijaj ka shënuar gjashtë gola këtë sezon dhe është i rregullt në ekip e parë. “Unë kam mësuar shumë nga trajneri im Franko Foda dhe shokët e mi këtu në Grac “,  tha talenti shqiptar i Schalkes, tramseton Gazetaolle.com.

18 -vjeçari mendon se huazimi është zgjidhja më e mirë për të gjitha palët . “Horst Heldt, agjenti im dhe unë peshuam të gjitha mundësitë gjatë bisedimeve në ditët e fundit dhe arritën në vendimin se unë duhet të qëndrojnë në SK Sturm Graz për të paktën edhe gjashtë muaj”, tha Avdijaj . “Unë do të doja të falënderoja menaxhmentin në Schalke dhe  veçanërisht Horst Heldt, i cili bëri këtë vendim të mundshëm”.