Zyrtare: Atletiko Madrid bën transferimin surprizë në orët e fundit të merkatos

Zyrtare dhe e konfirmuar. Reinildo Mandava te Atletico Madrid, ai bashkohet menjëherë nga Lille. Marrëveshja u nënshkrua nga dy klubet dhe lojtari është pajtuar me kushtet e Atletiko Madrid.

Mbrojtësi i krahut të majtë Mandava është bashkuar zyrtarisht kampionëve të La Ligas, transferim i cili ka shifrën e 10-të milionë eurove.

Për mbrojtësin ishin të interesuara shumë skuadra, me Napolin e cila po udhëhiqte garën deri në ditët e fundit të merkatos, por siç duket napolitanët u treguan më të ngathët se të kuqtë nga Madridi të cilët kanë mbyllur me sukses transferimin e Reinildos.

Skandal nga La Liga, Muriqi nuk prezantohet me flamur të Kosovës

Zyrtare: Uzuni transferohet te Granada, pritet të debutoj ndaj Real Madridit