ZYRTARE: Ashtu siç raportoi Gazeta Olle, Almir Kryeziu prezantohet te Drita

Almir Kryeziu është futbollisti më i ri i nënkampiones së Kosovës, Dritës.

Gazeta Olle kishte raportuar ekskluzivisht gjatë ditës së sotme se Kryeziu ka arritur marrëveshje me bardhekaltrit.

Tashmë prezantimi i 22-vjeçarit është zyrtarizuar nga faqja zyrtare e Dritës.

Marrëveshja është arritur sot pas një takimi në mes të lojtarit dhe drejtorit sportiv të klubit z. Valon Zymberi ku i pranishëm ishte edhe presidenti i Dritës z. Flamur Bunjaku i cili e konkretizoi marrëveshjen.

“Kryeziu i cili së fundmi ishte edhe pjesë e përfaqësueses së Kosovës U21, ka lidhur kontratë me klubin për tre vitet e ardhëshme dhe do të shtojë edhe më shumë konkurencën në ekip. Almiri do ti bashkohet menjëherë ekipit dhe të vazhdojë punën nën urdhërat e trenerit Nuhiu”, thuhet në njoftimin nga FC Drita. /Gazeta Olle/ 

Kosova U19 humb ndeshjen ndaj favorites së Evropianit

Gjilani me komunikatë zyrtare ndaj Gazetës Olle, por ne i qëndrojmë mbrapa shkrimeve tona