Zyrtare: Art Hajdari rikthehet te KB Peja

KB Peja ka rikthyer në skuadër basketbollistin Arti Hajdari.

Pejanët kanë arritur marrëveshje me Hajdarin për edicionin e ri 2022/33, shkruan Gazeta Olle.

Ai do t’i bashkohet ekipit në gusht për fazën përgatitore.

Njoftimi i plotë nga KB Peja: 

Ju njoftojmë se kemi arritur marrveshje me ish lojtarin tonë, Arti Hajdari, për sezonen e ardhshme 2022/23.

Arti, i cili për shumë vite është një nga lojtarët më të mirë vendorë do të i bashkohet ekipes dhe trajnerit të ri nga Gushti për të u kthyer aty ku peshon më së rëndi. Mirë se vjen Arti.

Nga 25 deri më 30 korrik mbahet Kampi Nacional i basketbollit

Ademi viziton djemtë e bashkatdhetarëve që janë grumbulluar me Kosovën U17, ka një falënderim të veçant për prindërit e tyre