Zyrtare: Arsenal nënshrkuan me këtë futbollist

Mesfushori i Arenalit, Mikel Arteta, e ka vazhduar edhe për një vit kontratën me londinezët. Lajmin e ka bërë të ditur trajneri Arsen Wenger, i cili tha se është i lumtur me vazhdimin e kontratës me Artetan.

“Ai është një lojtar i rëndësishëm për ne dhe do të qëndroj këtu edhe për një vit”.