Zyrtare: Aro Muric prezantohet tek skuadra turke

Arijanet Muric është zyrtarisht një futbollist i ri i skuadrës turke Adana Demirspor.

Portieri i Përfaqësueses së Kosovës është huazuar tek skuadra turke për një edicion nga Manchester City.

Muric edicionin e kaluar ishte pjesë e skuadrës holandeze Willem II, por që këtë edicion ka vendosur ta vazhdoj karrierën në Turqi.

Klubi i rikthyer në elitën e futbollit turk i ka bërë një prezantim shumë interesant portierit të Kosovës.

Ata fillimisht kanë publikuar një video duke shkruar ‘2 metra’.

Disa minuta më vonë ka ardhur edhe prezantimi zyrtar i reprezentuesit kosovar.

Tek kjo skuadër, Aro Muric do ta ketë bashkëlojtarë Mario Balotellin dhe ish-kapitenin e Kombëtares së Zvicrës, Gokhan Inler. /Gazeta Olle/

 

Zyrtare: Lionel Messi largohet nga Barcelona

Prishtina – Bodo/Glimt 1-1 pas 45 minutave të para