Zyrtare: Arbëria vazhdon bashkëpunimin edhe me një futbollist

Arbëria po vazhdon të tregohet shumë aktive gjatë kësaj merkato.

Skuadra nga Dobraja njofton se rinovuar kontratën e portierit Andi Thaqi, shkruan Gazeta Olle.

“Thaqi në sezonin e fundit kanë luajtur tek KF Arbëria, ku me përvojen e tij do të ndihmojë klubin në stinorin e ri”, thuhet në njoftimin e klubit.

Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe njerëz në këmbë

Nga kuqezinjtë janë larguar disa futbollistë, mirëpo klubi nuk ka ndenjur duarkryq duke sjellur freski me transferime të reja dhe rinovime të kontratave.

Kujtojmë se Arbëria në edicionin 2021/22 do të garojë në Ligën e Parë të Kosovës, pasi nuk arriti të siguronte qëndrimin në Superligë edhe për një vit.

/Gazeta Olle/

Futbollisti i njohur konfirmon largimin nga Flamurtari

Zyrtare: Besar Halimi transferohet te kampionët e Letonisë