Zyrtare: Arbëria prezanton transferin e ri, ‘ekspertin’ e Ligës së Parë

Arbëria po vazhdon të përgatitet për edicionin e ri 2021/22.

Skuadra nga Dobraja ka prezantuar transferin, Eugen Rafuna, shkruan Gazeta Olle.

Mbrojtësi i njohur pritet t’i ndihmojë kuqezinjve në aventuren e tyre në Ligën e Parë.

“KF ARBËRIA arrin marrëveshje me mbrojtësin Eugen Rafuna. Rafuna ka luajtur në disa skuadra të Ligës së parë, ku në sezonin e ri do të djersitë fanelen e KF Arbëria. Mirësevjen në familjen tonë!”, thuhet në njoftimin e klubit.

Mund të jetë një imazh i 2 persona

Rafuna qe një kohë nuk ishte pjesë e ndonjë klubi, por në të kaluarën kishte fituar tri herë Ligën e Parë.

Mbrojtësi u bë kampion me KEK-un, Vushtrrinë dhe me Besën, dhe padyshim se mund të quhet ekspert i Ligës së Parë. /Gazeta Olle/

FFK me telegram ngushëllimi për ndarjen nga jeta të 17-vjeçarit Denis Bakalli, i cili ishte futbollist i KF Gjakovës

Qendrim Gashi mbetet futbollist i lirë, ka dy oferta në tavolinë