Zyrtare: Almir Kryeziu transferohet te Ballkani

Sulmuesi anësor, Almir Kryeziu, ka nënshkruar për kampionin e Kosovës, Ballkanin për tri vite.

Sulmuesi anësor, Almir Kryeziu, ka nënshkruar për kampionin e Kosovës, Ballkanin për tri vite.

“Kemi kënaqësinë t’u njoftojmë se sulmuesi këmbëshpejtë Almir Kryeziun tashmë edhe zyrtarisht është pjesë e skuadrës kampione”.

“FC Ballkani ka arritur marrëveshje tre vjeçare me futbollistin, i cili së fundmi ishte pjesë e skuadrës së Dritës”.

“Kryeziu është bashkuar menjëherë me ekipin, si një armë e fortë më shumë për trajnerin Ilir Daja. Klubi i uron mirëseardhje Almirit dhe shumë suksese të përbashkëta drejt synimeve tona”, thuhet në komunikatën e Ballkanit.

Ky është transferimi i dytë i Ballkanit në këtë afat kalimtar.

U ndanë me Panadicin, presidenti i Ferizajt shihet me trajnerin e njohur kosovar në takim

City – Inter, formacionet zyrtare