Zymer Bytyqi shënon golin e vitit

Skuadra e Viking shënoi fitore me rezultat 3-5 kundër Kristuansund në kuadër të Superligës së Norvegjisë.

5 golat e Vikingit u shënuan nga kosovarët: Veton Berisha, Ylldren Ibrahimaj dhe Zymer Bytyqi.

Bytyqi arriti ta shënoj golin më të bukur të ndeshjes. Nga afro 30 metra,  kosovari lëshoj një goditje që e la të pashpresë portierin kundërshtarë.

Gol kaq të bukur është vështirë të gjesh në vitin 2020.