Zymberi e konfirmon: Drita nuk mori pjesë në takim, u ftuam vonë

Disa nga klubet e Superligës së Kosovës kanë mbajtur një takim për të diskutuar rreth licencimit të FFK-së në MKRS.

As FC Drita nuk mori pjesë në takimin e sotëm e thirrur nga klubet e Superligës.

Lajmin për RTV Dukagjini e konfirmoi, Drejtori Sportiv i kësaj skuadre, Valon Zymberi.

“Së pari, e kam pranuar ftesën shumë vonë për këtë takim. Ky takim nuk është zyrtar”.

“Sot është ditë feste, sepse luan kombëtarja e Kosovës dhe prandaj nuk morra pjesë në takim”, tha drejtori sportiv i Dritës, Valon Zymberi për Duakgjinin.

Xhaka: Udhëtimi në Serbi nuk ishte vendim i lehtë

Mediumi anglez shkruan për debutimin e Sylvinhos në krye të Kombëtares së Shqipërisë