Zvicrës i largohet trajneri Petkovic, ai merr drejtimin e klubit të madh francez

Sipas L’Equipe dhe Blick, Bordeaux kanë arritur një marrëveshje me Federatën Zvicerane që Vladimir Petkovic të marrë drejtimin e klubit francez.

Petkovic është liruar nga kontrata e tij nga Federata Zvicerane e Futbollit (ASF) dhe tani do të nënshkruajë kontratë për tre sezonet e ardhshme me Bordeaux.

Ai kishte filluar punën e trajnerit në vitin 1997.

Sipas mediave, Vladimir Petkovic kërkoi që Federata Zvicerane e Futbollit të lirojë atë nga kontrata e tij, e cila zgjati deri në fund të Kupës së Botës në Katar në 2022.

Me këtë rezultat ka përfunduar miqësorja mes Drenicës dhe Trepçës ’89

Batatina zbulon arsyen e vazhdimit të bashkëpunimit me Mentor Zhdrellën