Zvicër – Kamerun, përfundojnë 45 minutat e para

Kanë përfunduar 45 minutat e para të ndeshjes Zvicër – Kamerun.

Ka qenë një ndeshje e baraspeshuar me dy skuadrat që kanë treguar shumë kujdes në këtë pjesë të parë të lojës dhe kjo bëri që gola të mos ketë 0-0.

Rastin më të mirë e patën afrikanët në minutën e 10-të, kur Toko Ekambi u gjet bukur në zonë, por goditja e tij shkoi mbi portë.

Kujtojmë që për Zvicrën nga minuta e parë në fushë janë Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, derisa Ardon Jashari është në bankën rezervë. /Gazeta Olle/

Ofertë milionëshe në drejtim të Partizanit për Skukën

Shaqiri me asistim fantastik, Embolo kalon Zvicrën në epërsi (Video)