Zvicër – Kamerun, formacionet zyrtare

Përfaqësuesja e Zvicrës dhe ajo e Kamerunit do të zbresin për herë të parë në fushë në këtë Kampionat Botëror.

Dy ekipet përfaqësuese ndodhen në Grupin G dhe e nisin aventurën në ‘Katar 2022’, në sfidën që do të zhvillohet në stadiumin Al Janoub  në qytetin Al Wakrah.

Do të jetë përballja e parë mes dy përfaqësueseve pasi kurrë më herët nuk janë takuar në ndonjë botëror ose në ndonjë ndeshje miqësore.

Dy yjet shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri në këtë sfidë janë në fushë nga minuta e parë për Përfaqësuesen e Zvicrës.

Formacionet zyrtare:

Zvicra: Sommer, Widmer, Akanji, Elvedi, Rodriguez, Xhaka, Freuler, Shaqiri, Sow, Vargas, Embolo.

Kameruni: Onana, Fai, Castelletto, N’Koulou, Tolo, Oum Gouet, Anguisa, Hongla, Mbeumo, Choupo-Moting, Toko Ekambi.

/Gazeta Olle/

Xhaka komenton gjestin e gjermanëve, por thotë se duhet të fokusohen te futbolli: Unë dua të jem kampion bote

Drita paralajmëron konferencë për media pas humbjes shokuese nga Liria