Zumberi: E treguam veten dhe kemi dëshmuar se kemi ekip të mirë

Kapiteni i Kosovës u21, Valon Zumberi ka thënë se e kanë merituar fitoren përball Izarelit në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2025”.

Kosova u21 të martën triumfoi 3:1 kundër Izarelit në kuadër të Grupit D kualifikues.

“Jam shumë i kënaqur pasi në këtë ndeshje e kemi treguar veten dhe kemi dëshmuar se kemi ekip të mirë. Në përgjithësi luajtëm mirë dhe mund të them se kjo fitore ishte tejet e rëndësishme për ne”, ka thënë Zumberi.

Tovërlani: Përgëzoj djemtë për këtë fitore, pasi dhanë gjithçka nga vetja

Tusha: Jam shumë i lumtur për golin, por më shumë për fitoren