Zidane zbulon cilën Kombëtare dëshiron ta drejtojë

Zinedine Zidane ka zbuluar se dëshiron që në të ardhmen të bëhet trajner i Francës.

“Dua ta them qartë, objektivi im dhe ambicia ime ëhstë të bëhem trajner i Francës”, deklaroi ai për Canal+.

“Kur? Një ditë, ka kohë për këtë”, shtoi ai.

Zidane ka luajtur 108 ndeshje me Francën, në periudhën 1994-2006.