Zidane thyen rekord me Real Madridin

Zinedine Zidane e ka thyer një rekord me Real Madridin.

Zinedine Zidane bëhet trajneri i parë në histori që në 15 ndeshje e para arkëton 51 gola me Realin në La Liga, transmeton Telegrafi.

Këtë shifër tekniku francez e arriti pas fitores 5:1 të Los Blancos në udhëtim te Getafe. Pas tij vijnë Fletias Solich (48), Carlo Ancelotti (44) dhe John Toshack (43).