‘Zhduket’ Ronaldo

Futbollisti portugez, Cristiano Ronaldo, nuk po arrin ta gjej vetën e tij këtë vit.

Pasi e fitoi Topin e Artë, që ishte një gjë e merituar, Ronaldo nuk po arrin ta rigjej formën e tij më të mirë, teksa rivali i tij, Lionel Messi gjithnjë e më shumë po fiton territor, shkruan Metro.

Ronaldo ka dy muaj që nuk ka shënuar gol nga loja e hapur, teksa në Santiago Bernabeu vetëm në fundjavë realizoi golin e parë pas muajit dhjetor dhe atë nga penalltia.

“Ronaldo i ‘vërtet’ është zhdukur”, shkruan ndër te tjera Metro.