Zekirija Ramadani flet pas humbjes: Na penalizoi mungesa e përvojës

Prishtina është mposhtur me rezultatin 3-0 nga Ferencvarosi, në kuadër të Ligës së Kampionëve në ndeshjen e zhvilluar në Hungari.

Pas ndeshjes, trajneri i Prishtinës, Zekrija Ramadani, ka thënë se skuadrën e tij  e ka penalizuar mungesa e eksperiencës.

“Për 2/3 e ndeshjen luajtëm mjaft mirë, pastaj gjithçka u hedhë në ujë për 10 minuta”.

z

“Mendoj se për 70 minuta ishim të barabartë me ekipin kundërshtar, kishim ide të çarta për çfarë kishim udhëtuar”.

“Por, ne nuk e kemi eksperiencën, është hera e parë që garojmë në këtë garë dhe kjo mjaftoj është arsyeja kryesore e kësaj humbje”.

“Të jem realist, mendoj se pak kemi gjasa në ndeshjen e kthimit, por ne do të japim gjithçka nga vetja”, ka thënë Ramadani. /Gazeta Olle/

Prishtina mbahet për 70 minuta, por mposhtet me tre gola epërsi nga Ferencvaros

Trajneri i Fernecvarosit, Stoger: Përball kishim një ekip të organizuar, padyshim më gëzon fitorja