Zekaj nuk ka kalon tutje, mposhtet në raundin e dytë të Grand Slamit në Abu Dabi

Xhudisti kosovar, Shpati Zekaj, është diskualifikuar nga Grand Slami i Abu Dhabit.

Zekaj u mposht nga Arman Adamian në raundin e dytë të kësaj gare prestigjioze.

Xhudisti kosovar në luftën e parë triumfoi ndaj Islam Bozbayev, nga ana tjetër Adamian ndeshjen e parë e kaloi pa luftë.

Në këtë Grand Slam morën pjesë edhe Akil Gjakova dhe Loriana Kuka.

Gjakova arriti të zërë vendin e dytë në kategorinë deri në 73 kilogram duke fituar medaljen e bronztë, derisa Kuka u eliminua në rrethin e dytë të këtij Grand Slami.

Mirlind Daku motivon Ballkanin para ndeshjes së rëndësishme

Pepe hyn në histori si lojtari më i vjetër në Champions League