Zbulohet orari i javës 18, Hajvalia – Drita s’luhet në fundjavë

Është zbuluar orari i javës 17 të Raiffeisen Superligës. Kështu, java e ardhshme nis të shtunën, por mbaron tek të hënën.

Sipas orarit të dërguar nga Federata e Futbollit e Kosovës, sfida Hajvalia – Drita, zhvillohet të hënën në stadiumin e qytetit në Prishtinë.

Ndërkohë, të shtunën luhen tri ndeshje: Feronikeli – Vëllaznimi, Prishtina – Trepça dhe

Istogu – Drenica.

 

 

Raiffeisen Superliga – Java 17

 

E shtunë 

Skenderaj: Feronikeli – Vellaznimi                            (SSK)

Prishtina – Trepça

Istogu – Drenica

 

E diel

Trepça 89 – Kosova (V)                                   (SSK)

Besa – Ferizaj

 

 

E hënë

Hajvalia – Drita                                  (SSK)

 

(Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 13:00)