Zbulohet arsyeja se pse Ljubisha Tumbakoviq dha dorëheqje

 

Trajneri kombëtares Malazese, Ljubisha Tumbakoviq ka ofruar dorëheqje ende pa përfunduar ndeshja mes Malit të Zi dhe Kosovës.

Mediat në Malin e Zi raportojnë se arsyeja kryesore se pse ai ka ofruar dorëheqje është kërcënimet që iu kanë drejtuar atij.

Madje thuhet se ai është kërcënuar me familjen e tij të ngushtë, përcjellë GazetaOlle.

Kujtojmë që trajneri bashkë me dy yjet serb nuk u paraqiten në ndeshjen ndaj Kosovës./GazetaOlle/