Zaniolo nuk përmbahet ndaj tifozëve të Lazios, i ofendon duke kapur organin gjenital

Ylli i futbollit italian, Nicolo Zaniolo, e ka humbur gjakftohtësinë në derbin ndërmjet Lazios dhe Romës në momentin e zëvendësimit.

Giallorosëët pësuan me rezultat 3-2 në Derby della Capitale dhe padyshim që kjo ka ndikuar në gjendjen emocionale të tifozëve dhe futbollistëve.

22-vjeçari fitoi një penallti në pjesën e dytë, të cilën në gol e shndërroi Jordan Veretout, derisa italiani u zëvendësua 15 minuta pa përfunduar ndeshja.

Derisa shkonte drejt tunelit, disa tifozë të Lazios e ofenduan, ashtu që lojtari ua ktheu me një gjest të vrazhdë që nuk kërkon shumë shpjegim.

Reagimi i tij është xhiruar nga tifozët e pranishëm në tribuna, të cilët e kanë publikuar në rrjetet sociale.
https://twitter.com/ronaldmorgan_/status/1442213963836497925?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1442213963836497925%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fgjesti-vrazhde-zaniolos-kundrejt-tifozeve-te-lazios%2F

Zyrtare: Istogu dhe Nazmi Rama ndajnë rrugët

Hakimi: Jam i befasuar nga sjelljet e Messit