Ylli merr yllin e Suedisë

Kroati Mario Pesut edhe zyrtarisht është bërë lojtar i Golden Eagle Yllit. Mario është vetëm 24 vjeçar dhe do të ketë të dretë të paraqitet në ndeshjen kundër Prishtinës në fundjavë.

“Mund të konfirmoj se kroati Mario Pesut është basketbollisti më i ri i skuadrës sonë.Mario vie në Kosovë pas një karriere të suksesëshme në Suedi.I urojmë mirëseardhje dhe suksese me skuadrën tonë.” deklaroi Arben Fondaj për Dymedy.com. /Gazeta Olle