Ylli merr edhe një ndërkombëtar

Golden Eagle Ylli ndodhet në vendin e katërt në ETC Superligë, dhe po synon që ta ruaj këtë pozitë deri në fund në mënyrë që t’i sigurojë garat e ‘play-offit’.

Ylli së fundmi e ka transferuar kroatin Mario Pesut. Ky i fundit së fundmi ka luajtur për JamtlandinSuedi.

Ylli në përbërje ka edhe tre amerikanë.

Kjo skuadër nuk di për humbje në vitin 2015.