Ylli leksion Pejës në start

Golden Eagle Ylli është duke treguar formë të mirë edhe në finalet e Kupës, pasi në çerekun e parë ka shkuar në epërsi kundër Pejës me rezultat 22:15.

Më herët Prishtina mposhti Trepçën dhe siguroi finalen.