Ylli i Wolfsburg ia kthen këtë përgjigjje Bayernit

Ylli i Wolfsburg, Kevin de Bruyne i ka hapur derën një lëvizjeje të mundshme drejt Bayern Munich.

23-vjeçari ka gëzuar një formë të mirë prej se është transferuar në Volkswagen Arena duke e frymëzuar klubin e tij drejt vendit të dytë në Bundesligë, dhe finales së DFB Pokal .

Wolfsburg insistoi se belgu nuk është në shitje ndërsa skuadrat që interesohen më shumë për të janë Bayern dhe Manchester City.

“Nëse Bayern janë të interesuar, atëherë ata duhet të flasin me Wolfsburgun”, tha ai për Sport Bild. “Ata do të marrin një vendimin pasi ata janë përgjegjës për të ardhmen time. Gjithçka që dijë në lidhje me klubet e interesuara është nga leximi në gazeta. Unë nuk kam folur me ndonjë klubet tani. Megjithatë, unë nuk mund të them se definitivisht do të qëndrojë këtu këtë verë”.

De Bruyne u bashkua për 20.000.000 € në janar të vitit 2014 nga Chelsea.