Ylli i Tottenhamit ka goditur me grusht futbollistin e Sevillës në ndeshje miqësore

Transferimi i ri i Tottenhamit, Richarlison është akuzuar se ka goditur me grusht një lojtar të Sevillas gjatë miqësores së zjarrtë parasezonale të skuadrave në Korenë e Jugut.

Një barazim 1-1 u luajt gjatë përgatitjeve të tyre për sezonin e ri dhe braziliani, nënshkrimi 60 milionë euro i Spurs, dukej se do të bënte një përshtypje të menjëhershme.

Megjithatë, pamjet janë shfaqur në dukje që e tregojnë atë duke synuar një goditje në drejtim të Alejandro Gomez ndërsa disa lojtarë u bashkuan në një përleshje të vogël.

Skuadra spanjolle mbeti e zemëruar pasi Son Heung-min kapi Gonzalo Montiel, duke e lënë atë me fytyrë dhe gojë të gjakosur, pak para pushimit të pjesës së parë.

Montiel kishte kërkuar një përplasje me Ryan Sessegnon, por më pas u përplas me trupin e Son në qendër të fushës. Padashur sulmuesi goditi kundërshtarin me bërryl.

 

Richarlison u fut shpejt në aksion pasi gjyqtari u vërshëlloi për mbarimin e pjesës së parë, dhe një video në mediat sociale duket se e tregon atë duke drejtuar një grusht në Gomez.

Ai u ndalu nga shoku i skuadrës, Cristian Romero, dhe përfundimisht lojtarët me gjak të nxehtë u shpërndanë për të shkuar në tunel dhe për t’u kthyer në dhomat e tyre të zhveshjes.

Megjithatë, një kënd i ri është shfaqur që atëherë dhe duket se tregon Gomez duke u përpjekur së pari në mes të përleshjes së shëmtuar përpara se Richarlison të hakmerret.

 

 

 

Raportohet se Chelsea ka pranuar largimin e Brojës

Riola Xhemaili: Shqiptarja që ka bërë për vete të gjithë në Zvicër dhe që idolizon Cristiano Ronaldon