Ylli i Dortmundit afër Juventusit

Në merkaton e verës do të ketë një duel të ashpër mes Manchester United dhe Juventusit për të blerë kartonin e talentit anglez Jadon Sancho.

“Djajtë e Kuq” interesohen prej kohësh për yllin e Dortmundit por së fundmi ka hyrë në garë Juventusi që e pëlqen së tepërmi yllin e ri të futbollit anglez dhe jo vetëm.

Sipas mediave angleze, bardhezinjtë krahasuar me Manchester United janë në avantazh për një fakt të thjeshtë.

Juventusi e ka të sigurt praninë në Champions League për sezonin e ardhshëm, ndërkohë që United është ende në garë për të siguruar një vend në Champions.

Kartoni i Jadon Sanchos, kushton midis 120 deri në 150 milionë euro, të paktën kjo është shifra që kërkon të përfitojë Borussia e Dortmundit nga shitja e tij.