Ylli i Bayernit mund të përfundojë në burg

Mbrojtësi i Bayern Munich Jerome Boateng nuk po arrin assesi të gjej qetësin në jetën e tij private.

Sipas mediave gjermane e fejuara e tij Sherin Senler dhe Boateng, do të ndahen përfundimisht pasi këtë herë akuzat janë edhe më të rënda.

Sherin thuhet se ka akuzuar lojtarin se ai ka ushtruar dhunë fizike në të gjatë viteve të fundit. Sikur të mos mjaftonte kjo e fejuara e tij shton se është përpjekur ta shpëtonte marrëdhënien mes tyre, por Boateng ka ndjekur një rrugë tjetër pasi ai e tradhtinë

Në rast se ai rezulton fajtor për dhunë nga ish bashkëjetueses, atëherë gjykata mund të veprojë me dorë të rëndë ndaj kampionit të botës.