Ylli i Barcelonës po kërkohet me ngul nga gjiganti anglez

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic është kthyer në radarin e Manchester City.

Reprezentuesi i Kroacisë tërhoqi interesin nga City në janar të këtij vitit para se të vazhdonte kontratën me Barcelonën.

Megjithatë, El Mundo Deportivo thotë se City dhe Bayern Munich janë gati të provojnë një lëvizje të re për mesfushorin kroat.

rakitic

Sipas këtij mediumi edhe gjiganti katalunase është i gatshëm të fitojë para nga 29-vjeçari këtë verë.

Katalanasit do ta shisnin Rakiticin vetëm për një shifër që arrin 50 milionë euro.

Bayerni dhe City duan transferimin e Rakiticit rakitic-e1418812767693