Ylli fiton ndeshjen e parë në finale

KB Golden Eagle Ylli ka mposhtur Trepçën në sekondat e fundit të ndeshjes, pas një drame të madhe në Suharekë.

Dallimi ishte vetëm në një pikë, ku therandasit me treshen e realizuar nga Henrik Sirko arritën fitoren e parë në finalen e Play Offs, me rezultat 63-62.

Te kampionët aktual më meritorët për këtë fitore ishin: Graf dhe Sirko me nga 13 pikë.

Ndërsa për Minatorët, qendra Gordon shkëlqeu me 16 pikë, i ndjekur nga lojtari amerikan Purvis, i cili arriti të shënonte 14 pikë.

/Gazeta OLLE/

Drita me mbrojtien më të mirë në kampionat

NAVI – FaZe: Fillon finalja në CS GO